Malé povídání k našim akcím

Posezení u příležitosti 50. výročí ČSŽ
   

21.6.2017 jsme se sešly, abychom si připomněly výročí založení ČSŽ. Sešlo se nás sice jen šest a protože bylo krásné počasí, udělaly jsme si posezení venku na zahradě jedné členky. Balonky, které se původně měly vypouštět jsme jen nafoukly a ozdobily jimi okrasný strom na zahradě a zavěsily i cedulku s nápisem o výročí.
Chtěla jsem také, abychom si vyšláply na nedaleký kopec Rajčula, odkud je krásný výhled do daleka, i na novou část Orlové. Protože bylo ale dost horko, tak se děvčatům moc šlapat nechtělo a zůstaly jsme tedy na zahradě. Přichystala jsem i pohoštění, napekla jsem mufiny,listový závin, nachystala brambůrky a tyčinky, udělala studený drink a povídaly jsme si. Služebně starší členky zavzpomínaly na  minulost a konstatovaly jsme, jak naše řady bohužel řídnou a jak těžko se získávají nové členky. Bylo to příjemně strávené odpoledne! :-)


Za ČSŽ Orlová Anna Kušová.
Pohádková cestička
Dne 10.9.2017 se konala v letním kině akce s názvem "Všem generacím" pořádaná Sociálními službami v Orlové. Do této akce se zapojil i ČSŽ Orlová "Pohádkovou cestičkou" pro pobavení dětí. Pohádková cestička měla celkem šest stanovišť rozmístěných na pahorku vedle hlediště.Na 1. stanovišti se děti zapisovaly a za úkol měly najít cestičku ven v papírovém bludišti (ti nejmenší dostali bludiště domů k nalezení cestičky za pomoci rodičů). Dostaly kartičku pro záznam o splnění úkolů na dalších stanovištích.Na 2. stanovišti je čekal Děd Vševěd, který jim dával hádanky pro malé (i velké).3. stanoviště obsadil vodník a v jeho rybníku musely děti lovit rybičky. V rybníku seděla i žába, která lovila mušky.Na 4. stanovišti stála perníková chaloupka, která měla na střeše opravdu připevněné perníčky, které si děti samy ulouply za vyprávění pohádky o Perníkové chaloupce.5. stanoviště byl zakletý zámek s princem, u kterého děti řešily hádanky a hlavolamy. Na 6. stanovišti čekala princezna, které Honza donesl poztrácené korále (brambory v koši) a děti sbíraly vysypané míčky -korále zpět do koše. Kdo uměl zarecitoval básničku o princeznička na bále....."Na stanovištích dostávaly děti drobné sladkosti a na 6. stanovišti si děvčata mohla vybrat ještě parádu v podobě háčkovaného šperku.
Po Pohádkové cestičce prošlo 115 dětí. Všechny kartičky byly slosovatelné a po ukončení akce bylo na podiu vylosováno 15 hezkých věcných cen.
Pietní akce 2017

Každým rokem se koná pietní vzpomínka na náměstí v Orlové 1 za oběti policejního zásahu proti účastníkům Orlovské stávky ze dne 4.4.1925, při kterém byli zastřeleni čtyři orlovští občané.
Členky naší ZO se této akce také zúčastnily.

 

Akce, kterých jsme se zúčastnily v roce 2018! A že jich nebylo málo!

Leden 2018    - Novoroční koncert v DK Orlová
Březen 2018   - Velikonoční workshop v dětské kavárničce v Domě dětí a mládeže
                        - Velikonoční výstava v DK Orlová
Květen 2018    - Český den proti rakovině (prodej kytiček)
                        - Návštěva prezidena Miloše Zemana v Orlové
Červen 2018    - Den dětí
                         - Výstava ručních prací seniorů v DK Havířov
                         - Festival chuti a kávy (prodej koláčů a perníčků)
Říjen 2018        - "Petřvaldská buchta" (kde naše členka vyhrála krásné 3.místo :)

 
Listopad 2018   - XIII.ročník Výstavy spolkové a klubové činnosti
                          - Spolkový večer
                          - Kreativ Ostrava (čerpání inspirací)
                          - prohlídka vánočních výstav (PZKO Orlová, Nová Bělá, Dolní Lutyně, Dětmarovice)
Prosinec 2018   - Advent v Orlové (výroba věnců)
                          - vánoční výstava
                          - zakončení roku 
Vážené dámy, velmi rády vás přivítáme v naší společnosti !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one