ČESKÝ SVAZ ŽEN Orlová
základní organizace

Dle stanov Českého svazu žen je ČSŽ občanské sdružení, které sdružuje ženy bez ohledu na jejich národnost, náboženství, politickou příslušnost, sociální postavení, profese a zájmy. Je otevřen spolupráci se všemi sympatizujícími. Cíle činnosti ČSŽ vycházejí ze základních dokumentů přijatých mezinárodním ženským hnutím, jimž vyslovila podporu také Česká republika.
Základní organizace ČSZ v Orlové funguje již od roku 1995. V současné době nás je 10. Na schůzi členek se scházíme pravidelně jednou za měsíc v Domě kultury města Orlové, kde pořádáme akce pro děti, především dívky (např. kurzy šití, výrobu keramiky apod). Navzájem si vyměňujeme zkušenosti z rukodělných prací a své výrobky pravidelně vystavujeme v domě kultury, na vánočních a velikonočních výstavách, tradičním Orlovském jarmarku apod. Pomáháme při akcích pořádaných Městem Orlová, velmi dobrá je spolupráce se Zdravým městem Orlová a s Ligou proti rakovině. Daří se jim propagovat město Orlová i Karvinsko na každoročním shromáždění organizací v Praze v Kounicově paláci.
Pořádáme různé akce, jako je například Pohádková cestička, jedná se o zábavné odpoledne se soutěžemi, kdy se městský lesopark promění dekoracemi v pohádkovou říši a pohádkové postavy dohlížejí na zdárný průběh soutěží.
Některé děti chodí pravidelně, některé jsou při procházce s rodiči překvapeny a rády se zapojí do soutěžení. Počet dětí každoročně roste, v letošním roce jich bylo již 280. Za účast děti dostávají odměny převážně pořízené ze sponzorských darů.
Tyto akce vyžadují dost energie a času, my je však investujeme rády. Ústřední organizace ČSŽ prostřednictvím základních organizací však nabízí i nejrůznější informace a rady, např. při podpoře nezaměstnaných žen, směřující ke zvýšení jejich nezaměstnanosti, motivační kurzy, školení s přednáškami, seznámení s počítačem a internetem, bezplatné využití internetu při hledání vhodného zaměstnání, kontakty na organizace nabízející služby pro ženy a rodiny s dětmi, informace o činnosti neziskových organizací.
Pokud se chcete zapojit do těchto akcí, pomáhat ostatním, najít nové přítelkyně pro radu nebo jen tak pro radost přijďte k nám, rády Vás mezi námi přivítáme. V dnešní době, kdy na ženy jsou kladeny velké nároky je takový „relax“ blahodárný. A o to nám jde především. Pokud máte pocit, že by Vás naše činnost zajímala kontaktujte nás .

Akce, kterých jsme se zúčastnily v roce 2018! A že jich nebylo málo!

Leden 2018    - Novoroční koncert v DK Orlová
Březen 2018   - Velikonoční workshop v dětské kavárničce v Domě dětí a mládeže
                        - Velikonoční výstava v DK Orlová
Květen 2018    - Český den proti rakovině (prodej kytiček)
                        - Návštěva prezidena Miloše Zemana v Orlové
Červen 2018    - Den dětí
                         - Výstava ručních prací seniorů v DK Havířov
                         - Festival chuti a kávy (prodej koláčů a perníčků)
Říjen 2018        - "Petřvaldská buchta" (kde naše členka vyhrála krásné 3.místo :)

 
Listopad 2018   - XIII.ročník Výstavy spolkové a klubové činnosti
                          - Spolkový večer
                          - Kreativ Ostrava (čerpání inspirací)
                          - prohlídka vánočních výstav (PZKO Orlová, Nová Bělá, Dolní Lutyně, Dětmarovice)
Prosinec 2018   - Advent v Orlové (výroba věnců)
                          - vánoční výstava
                          - zakončení roku 
Vážené dámy, velmi rády vás přivítáme v naší společnosti !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one